سلامت سرا

روغن زیتون ناب 3 لیتری

  • کد محصول: روغن زیتون ناب 3 لیتری
  • واحد:
  • موجودی: 2 تا 3 روز دیگر
  • قیمت 140,000تومان


روغن زیتون


انواع مختلف روغن زیتون را بشناسیم.
شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که روغن زیتون فرا بکر، بکر،خالص و ... چیست و چه فرقی باهم دارند.
روغن زیتون فرا بکر (Extra virgin olive oil)
 به روغنی گفته  می شود که تنها با روش مکانیکی و یا فرآیندهای فیزیکی (فشار سرد) استخراج شده است و هیچ نوع فرآیند دیگری از جمله شیمیایی و یا گرمایی بر روی آن انجام نشده باشد. این روغن سرشار از آنتی اکسیدانهای مختلف است و میزان اسیدیته آن کمتر از ۱ درصد است و بهتر است برای غذاهای سرد و سر سفره استفاده شود این روغن مورد تایید سلامت سرا میباشد
روغن زیتون بکر (Virgin olive oil)
 در تهیه این روغن از گرما و مواد شیمیایی استفاده نشده است. ولی عطر آن کمتر از روغن فرا بکر است و درجه اسیدیته آن نیز در حدود ۲ درصد است. این روغن نیز مثل روغن زیتون فرابکر مناسب غذای گرم نیست این روغن مورد تایید سلامت سرا میباشد.
روغن زیتون خالص (Pure olive oil)
این روغن مخلوطی از روغن زیتون تصفیه شده و بکر است. اگر کیفیت روغن اولیه ای که بدست می آید آن قدر خوب نباشد که به عنوان روغن بکر و یا فوق بکر عرضه شود، طی فرآیند تصفیه بوی آن را از بین می برند و سپس با روغن زیتون بکر مخلوط می کنند تا به آن عطر و طعم دهند. به روغن حاصل، “روغن زیتون” یا “روغن زیتون خالص” می گویند. چون در تهیه این روغن از گرما و فرایندهای شیمیایی مثل هگزان استفاده شده است، میزان آنتی اکسیدان های آن کمتر است. از روغن خالص می توان برای پخت و پز و سرخ کردن مواد غذایی استفاده کرد که روغن توصیه شده سلامت سرا نیست.
روغن زیتون تصفیه شده (Refined olive oil)
 این روغن زیتون با استفاده از فرآیندهای گرمایی و شیمیایی استخراج شده است. از تصفیه روغن حاصل از تفاله زیتون خام به دست می‌آید و در ایران به روغن بی‌بو معروف است. طعم و بوی این نوع روغن تحت فرآیندهای شیمیایی خنثی می شود و مناسب کسانی است که طعم روغن زیتون بکر و فرا بکر را دوست ندارند. به دلیل استفاده از فرآیند تصفیه در این روغن بعضی از ترکیبات موثر از قبیل برخی آنتی اکسیدان ها را از دست داده و به همین دلیل کیفیت آن به مراتب پایین‌تر از روغن‌های فرا بکر و بکر است که روغن توصیه شده سلامت سرا نیست.


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب